Uporządkuj mieszkanie na wiosnę – 5 akcesoriów do przechowywania 

Uporządkuj mieszkanie na wiosnę – 5 akcesoriów do przechowywania

Pierwsze ciepłe powiewy wiatru zwiastujące wiosnę, zachęcają do corocznych wiosennych porządków. Wbrew pozorom przez cały rok może nagromadzić się w szafie całkiem sporo dodatkowych bibelotów. Aby sprzątanie przysłowiowej szafy przebiegło sprawnie, warto użyć 5 akcesoriów, dzięki, którym przechowywanie stanie się o wiele prostsze. Oto one:

Wieszaki drewniane. Służą głównie do przechowywania ubrań. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, można na nich zawieszać żakiety, bluzki spodnie, a nawet swetry wyposażone w zawieszki. Dzięki wyposażeniu w metalowy hak, służący do wieszania, są bardzo łatwe w użytkowaniu.

Worki próżniowe. Kiedy w naszej szafie jest nadmiar ubrań, warto pomyśleć o rozwiązaniu jakim są worki próżniowe. Dzięki wypompowanemu powietrzu zmniejszają swoją objętość razem z zawartymi w nich ubraniami. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas przechowywania koców, pościeli lub też zimowych ubrań. Puchowe kurtki, spodnie narciarskie czy grube swetry mogą zajmować szafie naprawdę sporo miejsca.

Plastikowy pojemnik do przechowywania. Drobne rzeczy często są składowane na dnie szafy. Czapki, rękawiczki, szaliki czy paski znikają zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Plastikowy pojemnik do przechowywania, będzie doskonałym miejscem na przechowanie małych rzeczy. Można go umieścić na dnie szafy, a dzięki temu, że jest przezroczysty, łatwo zlokalizujemy umieszczone w nim gadżety. https://www.missdeco.pl/kategoria/przechowywanie

Mata antypoślizgowa. Podczas wiosennych porządków nierzadko zdarzają się małe wypadki powodujące uszkodzenia wewnętrznych warstwy mebli. Aby tego uniknąć, warto wyłożyć szuflady czy też dno szafy matą antypoślizgową. Nie tylko zabezpieczy ona meble przed uszkodzeniami, ale również może być pomocna w utrzymaniu czystości. Szczególnie kiedy będzie służyć za podstawę do przechowywania butów.

Małe plastikowe haczyki. Niby nic a jednak mogą dużo zmienić. Żeby zakończyć problem z akcesoriami do sprzątania, typu zmiotki czy szczotki warto po wewnętrznej stronie szafek przykręcić lub przykleić plastikowe haczyki. Następnie na sznureczkach przewleczonych przez otwory w akcesoriach, zawiesić je na haczykach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *