Szyjemy maseczki – jak dobrze wybrać materiał?

Zajmujesz się szyciem maseczek? Nie wiesz, jak dobrze wybrać materiał? A może nie wiesz skąd wziąć odpowiednią tkaninę? Poniższy tekst może być dla Ciebie źródłem cennych informacji, dlatego zachęcamy do krótkiej lektury!

Po co nam maseczka?

Do niedawna nikomu z nas nie przyszło do głowy, że będziemy zmuszeni do noszenia maseczek ochronnych. Jednak aktualna sytuacja w kraju, jak również wszechobecność koronawirusa sprawiła, że zostaliśmy zmuszeni do zakrywania ust i nosa. Zakrywać twarz muszą praktycznie wszyscy, łącznie z dziećmi. Wyjątek od reguły stanowią małe dzieciaczki oraz osoby, które z różnych przyczyn są zwolnione z obowiązku noszenia maseczki. Takie restrykcje sprawiły, że doszło do zwiększonego zapotrzebowania na maseczki, więc szyje je każdy, zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Do produkcji maseczek stosuje się różnego typu tkaniny. Można nawet zauważyć, że niektórzy szyją maseczki ze wszystkiego, co wpadnie im w ręce. Oczywiście nie w tym nic złego, jeśli szyjemy tylko dla siebie, lub dla swoich bliskich. Tylko zapominamy o tym, że na jakość danej maseczki wpływa również to, z jakiego materiału została wykonana. Jeśli chcemy, by nasze maseczki były wysokiej jakości, to zawsze powinniśmy stawiać na takie materiały, które ułatwią ich użytkowanie. Jaką w takim razie tkaninę powinniśmy wybrać? Tą, którą oferowana jest przez http://tkaninybawelniane.eu.

Tkanina na maseczki – jaka najlepsza?

O jakiej dokładnie tkaninie mówimy? Oczywiście o takiej, która jest naturalna, nie powoduje podrażnień i ma odpowiednie certyfikaty. Wszystkie te parametry spełnia tkanina bawełniana z certyfikatem Oka Tex, który świadczy o tym, że dany produkt jest wolny od środków wpływających niekorzystnie na ludzkie zdrowie, w tym np. od pestycydów, formaldehydów, czy substancji, które mogą być przyczyną alergii. Dlatego, gdy zdecydujemy się szyć maseczki, to właśnie po bawełnę z certyfikatem Oka Tex powinniśmy sięgać.https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że tkanina bawełniana z certyfikatem Oka Tex dostępna jest w szerokiej palecie barw, jak i wzorów. Oznacza to, że każdy z nas, kto zdecyduje się szyć maseczki, może postawić na różnorodność. Dzięki temu zarówno my, jak i nasi bliscy będą wyróżniać się spośród wszystkich, którzy noszą maseczki. Bardzo ciekawie prezentują się również wzorzyste materiały, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci. Szyjąc maseczki z wzorzystych tkanin, możemy sprawić, że maluchy chętniej będą nosić maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *