Przełączniki routera

Przełączniki routera

W ostatnim czasie jednostki wprowadzają dużo innowacji technologicznych, a więc pożądane byłoby co nieco się zastanowić na temat zastosowań w sieci LAN. Sieci komputerowe to wciąż bieżący temat. Rynek wyłączników i routerów do sieci to nadzwyczaj stary ale dojrzały. Nie da się zapomnieć o tym, że segment podejść sieciowych daje największe zyski i w roku 2010 wynosiły one 16 mld $. Cisco jest zasadniczym dostawcą przełączników a także routerów do sieci LAN. Ponad połowa artykułów na rynku a zarazem 74% przychodów z tego segmentu to właśnie Cisco. Lider na rynku utrzymuje jednak wysokie ceny a także przyznaje, że konkurencja depcze im po piętach. W celu utrzymania sztandarowej pozycji firma Cisco musiała opuszczać ceny pojedynczych artykułów.

Pod koniec roku 2009 marka HP przejęła 3Com i mimo rzeczonej konsolidacji udział w rynku HP wynosi 13 prc. Jako że cała integracja obu spółek przebiegała całkiem opornie, dużo kwestii było i jest niedopracowane. Sporo produktów obu marek nie czemu ze sobą współzawodniczy, powodując tym samym dezorientację u interesantów.

Przedsiębiorstwo Juniper jest kolejnym dużym rywalem Chociaż artykuły tej instytucji są polecane do znaczących klientów to cechuje je wysoka innowacyjność. Udział Junipera w rynku pod względem liczby zarobków wynosi 3%. Na dalszych pozycjach stoją takie spółki jak: IBM, D-Link, Enterasys, TP-LINK, ZyXEL, Avaya i Alcatel-Lucent, jednakże ów ostatni wyjawia się mieć sporo mocniejszą sytuację w Europie, aniżeli w innych częściach świata.

Ambitne plany okazuje się mieć marka Huawei, jaka planuje zrównać się z jednostką Cisko w sprzedaży swoich produktów. Interes Huawei posiada znaczny potencjał, oraz jej towary są dość postępowe technologicznie.

A co na topie?

Choć producentów wielu, to każdy z nich ma w swojej ofercie takie produkty, jakie cieszą się sporą popularnością.
W przypadku fabryki HP najogromniejszą sławą cieszy się przełączni dostępowy sekwencji 5400 ewentualnie przełączniki wieżowe HP 2910 czy też HP 2620. Te wyjście z zapałem selekcjonowane są do biur. W najwyższym stopniu wzięte routery Cisko, to przełączniki Catalyst 6500 wspólnie z serią Nexus. Są to artykuły przeznaczone głównie do pozostawania w centrach danych. Do budowy sieci LAN często wykorzystuje się przełączniki dostępowe z serii Smart a także router TL-ER5120. Wskutek tym przełącznikom można podłączyć się nawet do kilku ISP.
ZyXEL proponuje przełącznik GS-2200 i serię przełączników ZyXEL 4000 czy też prostsze przełączniki ZyXEL ES-1100.
Alcatel-Lucent wprowadził przełączniki OmniSwitch 6850E. Są one przeznaczone do pracy na krańcach sieci. Wyekwipowane są w uplinki 10GE, co pozwala wykorzystać je również w centrach danych jako aparat Top of the Rack.

Chociaż firmy proponują tyle rozstrzygnięć nowych to i tak sieci biznesowe to trudny temat. Zawsze znajdą się eksperci, programiści, oraz pozostali opiniodawcy, którzy będą ze sobą mieć odmienne przekonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *