Przełączniki routera

Przełączniki routera

W ostatnim czasie jednostki wprowadzają dużo innowacji technologicznych, a więc pożądane byłoby co nieco się zastanowić na temat zastosowań w sieci LAN. Sieci komputerowe to wciąż bieżący temat. Rynek wyłączników i routerów do sieci to nadzwyczaj stary ale dojrzały. Nie da się zapomnieć o tym, że segment podejść sieciowych daje największe zyski i w roku 2010 wynosiły one 16 mld $. Cisco jest zasadniczym dostawcą przełączników a także routerów do sieci LAN. Ponad połowa artykułów na rynku a zarazem 74% przychodów z tego segmentu to właśnie Cisco. Lider na rynku utrzymuje jednak wysokie ceny a także przyznaje, że konkurencja depcze im po piętach. W celu utrzymania sztandarowej pozycji firma Cisco musiała opuszczać ceny pojedynczych artykułów.

Pod koniec roku 2009 marka HP przejęła 3Com i mimo rzeczonej konsolidacji udział w rynku HP wynosi 13 prc. Jako że cała integracja obu spółek przebiegała całkiem opornie, dużo kwestii było i jest niedopracowane. Sporo produktów obu marek nie czemu ze sobą współzawodniczy, powodując tym samym dezorientację u interesantów.

Przedsiębiorstwo Juniper jest kolejnym dużym rywalem Chociaż artykuły tej instytucji są polecane do znaczących klientów to cechuje je wysoka innowacyjność. Udział Junipera w rynku pod względem liczby zarobków wynosi 3%. Na dalszych pozycjach stoją takie spółki jak: IBM, D-Link, Enterasys, TP-LINK, ZyXEL, Avaya i Alcatel-Lucent, jednakże ów ostatni wyjawia się mieć sporo mocniejszą sytuację w Europie, aniżeli w innych częściach świata.

Ambitne plany okazuje się mieć marka Huawei, jaka planuje zrównać się z jednostką Cisko w sprzedaży swoich produktów. Interes Huawei posiada znaczny potencjał, oraz jej towary są dość postępowe technologicznie.

A co na topie? –

Choć producentów wielu, to każdy z nich ma w swojej ofercie takie produkty, jakie cieszą się sporą popularnością.
W przypadku fabryki HP najogromniejszą sławą cieszy się przełączni dostępowy sekwencji 5400 ewentualnie przełączniki wieżowe HP 2910 czy też HP 2620. Te wyjście z zapałem selekcjonowane są do biur. W najwyższym stopniu wzięte routery Cisko, to przełączniki Catalyst 6500 wspólnie z serią Nexus. Są to artykuły przeznaczone głównie do pozostawania w centrach danych. Do budowy sieci LAN często wykorzystuje się przełączniki dostępowe z serii Smart a także router TL-ER5120. Wskutek tym przełącznikom można podłączyć się nawet do kilku ISP.
ZyXEL proponuje przełącznik GS-2200 i serię przełączników ZyXEL 4000 czy też prostsze przełączniki ZyXEL ES-1100.
Alcatel-Lucent wprowadził przełączniki OmniSwitch 6850E. Są one przeznaczone do pracy na krańcach sieci. Wyekwipowane są w uplinki 10GE, co pozwala wykorzystać je również w centrach danych jako aparat Top of the Rack.

Chociaż firmy proponują tyle rozstrzygnięć nowych to i tak sieci biznesowe to trudny temat. Zawsze znajdą się eksperci, programiści, oraz pozostali opiniodawcy, którzy będą ze sobą mieć odmienne przekonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.