Ozonowanie – dlaczego warto odkażać pomieszczenia?

 

 

Zabieg ozonowania jest skuteczny, jeśli pod uwagę weźmiemy co najmniej kilka czynników. Czysty ozon pozwala przywrócić należyty stan przestrzeni publicznej i pomieszczeń różnego rodzaju, w tym także mieszkań prywatnych. Odkażanie pomieszczeń w ten sposób, nie jest nowością, a sam ozon stosuje się już od dawna. Dzisiaj, kiedy na całym świecie panuje pandemia koronawirusa, ten wykorzystywany jest wręcz powszechnie. Nie ma się zresztą co dziwić, bo w ramach zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, wykazuje multum korzyści. O tym, dlaczego warto ozonować rozmaite przestrzenie, piszemy poniżej.

 

Ozonator w domu

 

Ozonowanie pomieszczenia można wykonać, zatrudniając w tym celu wyspecjalizowaną firmę, najczęściej sprzątającą albo samodzielnie, nabywając ozonator do użytku domowego. Właściwości ozonu są tylko pozytywne, przede wszystkim jest on bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt i można wykorzystywać go wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu.

Dezynfekcja pomieszczeń ozonem zalecana jest szczególnie w tych przestrzeniach, w których:

– pojawił się grzyb i pleśń,

– istnieje duże ryzyko zanieczyszczenia, na przykład smogiem,

– notorycznie pali się papierosy,

– panuje przykry zapach, niemożliwy do usunięcia innym sposobami,

– mieszkają alergicy i astmatycy.

 

Ozonator wykorzystywany jest do odkażania pustostanów, mieszkań, w których doszło do zgonu, lokali zaniedbanych, zdemolowanych, w których zadomowiły się roztocza, drobnoustroje, pasożyty. Ozon świetnie sprawdza się do odkażania miejsc, w których na stałe przebywają zwierzęta. Tym sposobem dezynfekować można całą przestrzeń albo tylko wskazaną strefę. Doskonale nadaje się do oczyszczania nie tylko mieszkań, ale też klatek schodowych, piwnic, garażu.

 

Ozonator w przestrzeni użytku publicznego

 

Cyklicznie przeprowadza się ozonowanie przedszkoli, szkół, urzędów, podziemi, wind, sklepów, hal magazynowych i produkcyjnych, hurtowni, przystanków autobusowych, autobusów i innych środków transportu. W czasach koronawirusa konieczne jest odkażanie tym sposobem szpitali, przychodni, domów spokojnej starości i wszelkich miejsc, w których istnieje największe ryzyko zarażenia się. Nie chodzi o to, by ozon zwalcza koronawirusa, ale z całą pewnością pozwala utrzymać optymalną sterylność w danym miejscu. Dzisiaj pandemię zwalcza się ozonowaniem także przestrzeni otwartych, a ozonem dezynfekuje się również chodniki, alejki, skwery, parki, przystanki autobusowe, publiczne ławki, poręcze, schody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *