Niewidoczne, ukryte meble – czyli jak zaoszczędzić małą przestrzeń

Aranżacja mieszkania o małej powierzchni to niezwykle trudne zadanie, wymagające dobrego projektu i oryginalnej wizji architekta wnętrz. Zdradzimy Ci, jak innowacyjne meble mogą sprytnie pomóc w urządzeniu niewielkiego mieszkania, łącząc jednocześnie jego schludny wygląd i funkcjonalność.

Mała sypialnia

Jeśli twoim problemem jest małe pomieszczenie sypialniane, stoją przed Tobą trzy opcje

1.Łóżko-szafa. Dzięki temu rozwiązaniu, wprowadzisz do swojego mieszkania dodatkową przestrzeń upewniając się, że sypialnia pozostanie wygodnym i praktycznym miejscem. Większość tego typu łóżek łączy w sobie wysokiej jakości mechanizmy oraz elegancję.

  1. Łóżko- biurko.Miejsce na łóżko i inne meble się znalazło, ale masz problem z biurkiem? Na to też jest sposób. Po prostu wstań i podnieś ramę do góry. Zobacz jak szybko eleganckie biurko wręcz magicznie pojawi się przed Tobą.

  1. Łóżko z szufladami.Doskonale znane wszystkim łóżko z jedną lub kilkoma szufladami to najlepszy sposób na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów. Bardzo dużą ofertę łóżek posiada w swoim asortymencie. Koniecznie sprawdź ich ofertę.

Mała kuchnia

To, że trafiła Ci się mała kuchnia wcale nie oznacza, że musisz rezygnować ze stołu. Wystarczy, że ukryjesz go w zabudowie. Wysuwany stolik nie zajmie dużo miejsca, z kolei złożony nie skradnie cennych centymetrów.

Mała łazienka

Aby nie tracić miejsca np. na rozstawianą suszarkę do prania wybierz wersję, w której wysuwa się ona z mebli. Gdy jej nie używasz wygląda jak przód półki, a po wysunięciu jak pełnowymiarowa suszarka. W małej łazience zrezygnuj też z wolno-stojących mebli i wybierz te przywieszone do ściany. Zdecyduj się na szafki bez uchwytów, otwierane za pomocą nacisku. Zamontuj je wysoko by sprytnie wykorzystać powierzchnie pustych ścian np. do przechowywania środków czystości, papieru, ręczników itp.

Jak więc widzisz, mała przestrzeń wcale nie wymaga z rezygnowania z interesujących nas mebli. Można pójść na kompromis i znaleźć takie meble, które nie zajmą zbyt wiele miejsca a jednocześnie spełnią wszystkie nasze wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.