Koronawirus – jak złożyć PIT?

Koronawirus – jak złożyć PIT?

 

W momencie pisania tego tekstu, w Polsce występuje dokładnie 245 zdiagnozowanych przypadków zarażenia koronawirusem. Eksperci potwierdzają, że najgorsze dopiero przed nami, a sytuacja może ustabilizować się dopiero za kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy. Tak naprawdę nikt nie daje pewności, kiedy koronawirus zostanie poskromiony. Wiadomo zaś, że nie można dopuścić do sytuacji, jaka jest obecnie we Włoszech. Tak rozgrywa się dramat, brakuje łóżek w szpitalach, o wystarczającej liczbie personelu medycznego nie wspominając. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji w naszym kraju, rząd zaleca, by pozostawać w domu. Nie bez powodu zamknięte zostały szkoły, galerie handlowe, kina, restauracje, a nawet niektóre urzędy. Do 27 marca zamknięte pozostaną Urzędy Skarbowe, natomiast do końca miesiąca Polacy mają czas, by złożyć zeznania podatkowe. Jak to zrobić?

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.cee.pl/ – Centrum Edukacji Ekspert

 

Istnieje kilka możliwości, dzięki którym PIT może zostać złożony i to bez konieczności odwiedzania „skarbówki”. Pierwszą jest e-pit. To opcja, zgodnie z którą deklaracje podatkowe rozliczane są automatycznie i to przez Urząd. Dzięki temu nikt nie musi inwestować w kursy rachunkowości, bo rozliczenie zostanie wykonane za nas. Wystarczy je zaakceptować. Istnieje też możliwość edytowania niektórych danych poprzez e-pit, na przykład w ramach przekazywania 1% podatku na dowolną organizację. Dzięki temu bez wychodzenia z domu udaje się złożyć PIT. Właśnie tę opcję rekomendują urzędnicy w obliczu koronawirusa.

 

Można także złożyć PIT przez internet, ale nie korzystać z e-pit. Deklarację podatkową z powodzeniem udaje się wypełnić samodzielnie, na przykład za pomocą profesjonalnych programów komputerowych do rozliczeń PIT. W tym przypadku znowu nie są potrzebne żadne kursy księgowość. Warszawa jest najbardziej zagrożona koronawirusem i taką opcję rekomendują urzędnicy.

 

Ostatnia możliwość, by nie udawać się samodzielnie do Urzędu Skarbowego, ale jednak spełnić obowiązek podatnika, jest wysłanie deklaracji pocztą. W tym celu najczęściej udajemy się do biura księgowego, w którym pracują specjaliści. To oni otrzymują dofinansowanie do kursu rachunkowego i bezbłędnie uzupełnią deklarację podatkową. Potem wystarczy ją już tylko wysłać listem poleconym. Pamiętajmy, że liczy się data wysłania. W obliczu koronawirusa udawanie się na pocztę nie jest jednak zalecane. Lepiej sprawdzają się sposoby rozliczania podatkowego przez internet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *