Jak zarabiać na imporcie chemii gospodarczej?  

Jak zarabiać na imporcie chemii gospodarczej?

Poza obiegową opinia konsumentów, że środki czystości pochodzące z Niemiec są lepsze jakościowo, dowody na to dostarczają również eksperci. Przeprowadzono już nie jedno badanie porównawcze składów chemicznych produktów, dowodzące tą powszechną opinię. Chemia niemiecka cieszy się dużą popularnością w Polsce. Stąd coraz częściej spotyka się osoby robiące na tym niezły biznes.

Gdzie szukać klientów?

Pierwszymi stałymi odbiorcami produktów pochodzących z zachodu były osoby starsze. Te które pamiętają napływ nowości w pierwszych latach po upadku komuny. Szczególnym uznaniem cieszyły się proszki do prania oraz pasty do zębów. Ich jakość stanowczo przeważała nad produktami z Polski. Dzisiaj chemia z Niemiec nie posiada już takiej przewagi pod względem jakościowym. Jednak nadal wystarcza na dłużej, a pranie wydaje się bardziej czyste. Obecnie wśród klientów korzystających z niemieckiej chemii są również młodsze osoby, w wieku około trzydziestu lat. Często zainteresowane również zakupem innych ciekawostek, jak przekąski czy piwo. Warto pomyśleć o rozszerzeniu oferty sklepu chcąc mieć większą liczbę klientów.

Ile można zarobić?

Planując biznes oparty na handlu środkami czystości warto na początek sprawdzić takie miejsca jak hurtownia chemii niemieckiej. W ten sposób z łatwością będzie można dokonać wstępnych kalkulacji. Mały proszek do prania, po niemieckiej stronie granicy kosztuje 5 euro. Natomiast polskie sklepy oferują te same proszki w cenie około 30 zł. Marża jaką można uzyskać na tym produkcie sięga nawet 10 zł. Trzeba jeszcze uwzględnić transport towarów z takich miejsc jak chemia z Niemiec hurt. Bo można towar przywozić samodzielnie, a można też postarać się o jego dostarczenie. Nie można zapomnieć również o lokalu w jakim będziemy tą chemię sprzedawać. Osiedlowe sklepiki, nie mają wysokich kosztów wynajmu.

Dystrybucja chemii niemieckiej może być świetna opcją, dla małego lokalnego biznesu. Koszty utrzymania są niskie, a marża jaką można wygenerować stanowi interesujący zysk.

więcej znajdziemy na https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/chemia-niemiecka-hurtownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *