Ekrany akustyczne dyskursy dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne do redukcji hałasu

photo
Ekran dźwiękochłonny cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne mogą pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem na zewnątrz. W rzeczywistości wielu właścicieli domów zwraca się do tego typu ogrodzeń, aby dodatkowo zredukować hałas w swoich domach. Kluczem jest zbudowanie dźwiękochłonnych ścian i ogrodzeń z elastycznymi przegrodami. Zarówno panele, jak i ogrodzenia mają zalety w porównaniu z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień.

Ekran akustyczny danina

Panele są często skuteczniejsze niż ogrodzenia, ponieważ są bardziej sztywne. Elastyczna bariera może mieć szczeliny, przez co fale dźwiękowe odbijają się z jednej strony i wracają z drugiej. Ogrodzenia akustyczne osiągają średnio co najmniej 20-procentową redukcję (w oparciu o źródło dźwięku i częstotliwość dźwięku), co równa się jednej czwartej hałasu. Panele są trudniejsze do zainstalowania niż tradycyjne panele ogrodzeniowe. W rezultacie, może wymagać profesjonalnej instalacji dla większości domów.

Ekran dźwiękochłonny

Bariery dźwiękochłonne mogą również zmniejszyć lub wyeliminować odgłosy z podwórka, umożliwiając przedostawanie się dźwięku przez mniejsze otwory. Panele są bardziej skuteczne w ograniczaniu dźwięków w promieniu 100 stóp od obwodu. A dzięki systemowi łączenia, ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane tak, aby trzymać z dala zarówno małe zwierzęta, jak i większe szkodniki. Ogrodzenia są bardziej skuteczne w zmniejszaniu zanieczyszczenia hałasem w pobliżu domów, ponieważ minimalizują szczeliny i kierują fale dźwiękowe na siebie nawzajem.

Parawan dźwiękochłonne

Autostrady i drogi w całych Stanach Zjednoczonych są najbardziej narażone na skutki zanieczyszczenia hałasem z autostrad. Dzieje się tak dlatego, że autostrady i drogi wzdłuż milionów mil autostrad w kraju stanowią wyjątkowe źródła dźwięku. Freeways, podzielone przez prawo drogi, doświadczają większych poziomów hałasu, ponieważ istnieje mniej barier są bardziej skłonni do nakładania się na siebie. Ponieważ na autostradach ludzie jeżdżą z większymi prędkościami, fale dźwiękowe pochodzące od samochodów poruszających się z normalną prędkością powodują znaczne zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym. Aby to powstrzymać, na autostradach można zainstalować ogrodzenia akustyczne, które ograniczą ilość hałasu powodowanego przez przejeżdżające pojazdy.

Innym ważnym obszarem problemowym są szkoły i szpitale, które obsługują duże populacje ludzi, takie jak domy opieki i centra demencji. Akustyczne systemy ogrodzeniowe są skuteczne w redukcji hałasu zewnętrznego powodowanego przez zajęcia sportowe i muzyczne w szkolnych salach gimnastycznych i audytoriach, a także w szpitalach. Dźwięk wytwarzany przez wiatr pędzący nad barierą jest również zredukowany, ponieważ fale dźwiękowe uderzające o ziemię są tłumione przez poduszkę ogrodzeń akustycznych.

Oprócz zapobiegania przedostawaniu się hałasu z zewnątrz do domów i biur, ogrodzenia akustyczne są również skuteczne w zmniejszaniu hałasu wewnątrz domów i biur. Jeśli masz biuro w domu, przekonasz się, że instalacja systemu ogrodzenia akustycznego znacznie zmniejszy hałas w tym pomieszczeniu. Ze względu na swoje właściwości tłumiące dźwięk, jest on również skuteczny w zmniejszaniu hałasu z sąsiednich pomieszczeń. Wynika to z faktu, że fale hałasu podróżujące przez ziemię mogą być pochłaniane przez ściany i podłogi pomieszczenia, z którego emanują. Posiadając barierę dźwiękochłonną, można zapewnić, że dźwięki z zewnątrz nie mają żadnych szans na przedostanie się do domu.

Ekran foniczny cena

Ogrodzenia akustyczne zmniejszają również ilość hałasu, który powstaje z konstrukcji budynków biurowych. Wynika to z faktu, że bariera dźwiękowa działa jak deflektor dźwięku. Instalacja ogrodzeń akustycznych w biurze pomoże zmniejszyć hałas zewnętrzny o około 70%, co jest uważane za znaczącą liczbę, jeśli chodzi o redukcję dźwięku. Bariery dźwiękoszczelne nie tylko działają jako deflektory dźwięku, ale również pomagają zmniejszyć poziom hałasu wewnątrz budynku.

Istnieją różne rodzaje barier akustycznych, których można użyć do ogrodzenia domu i biura. Istnieją między innymi szczeliny, szczeliny pełne i puste. Możesz wybrać spośród wielu materiałów, takich jak plastik, stal lub drewno. Podczas gdy luki i solidne luki są zalecane do zapobiegania przenikaniu dźwięku z domu i biura, puste zapewniają bardziej bezpieczną barierę, a zatem są najczęściej używane w obszarach przemysłowych, gdzie potrzebny jest wysoki stopień izolacji akustycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.