Centra zarzadzania danymi

Centra zarzadzania danymi

Wprawni użytkownicy wiedzą, iż istną zmorą może być administracja centrum danych.

Niezgodne systemy a także liczne pakiety oprogramowania, jakie pochodzą od odmiennych dostawców idą w parze z wysokimi kosztami wsparcia a także obsługi informatycznej. Firma Schneider Electric postanowiła zmienić to diametralnie. Postanowił, iż program do rozporządzania centrum danych które będzie proste, sprawne oraz niezawodne, a co więcej będzie zgodne.

Firma APC by Schneider Electric zrealizowała badania rynkowe, ażeby poznać trendy a także potrzeby zarządzania centrum danych. Kontrahenci zawiadamiali w ten sposób jakie chcieliby mieć programy na komputerze, jakie z pewnością ułatwiłoby im pracę. Wielkim wyzwaniem było poznanie wszystkich barier, które są pomiędzy rożnymi funkcjonującymi rozwiązaniami na rynku oraz stworzenie nowego oprogramowania do zarządzania centrum danych. Firma Schneider Electric na bazie uzbieranych danych zintegrowała programy departamentów IT oraz danych i wsparłaby użytkowników oprogramowania do administrowania centrum danych. Rezultatem tych wszystkich prac jest system StruxureWare for Data Centers.

Dużym plusem w praktyce może okazać się to, iż archiwizację danych będziemy robić o wiele rzadziej mając do dyspozycji porządne centrum nadzorowania danymi.

Główne role pakietu StruxureWare for Data Centers – Archiwizacja danych

Do najistotniejszych funkcji tego pakietu należy:
zarządzanie energią a także kwestiami środowiskowymi
zarządzanie obiektem centrum danych (Data Center Facility Management – DCFM)
kierowania infrastrukturą centrum danych (Data Center Infrastructure)

Zarządzający spodziewają się, że centra danych pozwolą im osiągnąć wyższe zyski przedsiębiorstwa i zmniejszyć koszty prowadzenia działalności. Wszystko jak to zazwyczaj bywa okaże się pewnie z czasem. Pewne jest to, że dzięki temu pakietowi da się zapewne skrócić komunikację informacji przez ograniczenie procesów operacyjnych.

Dodaj komentarz