Budowa hal stalowych

Budowa hal stalowych

Obserwując otoczenie można zauważyć, że inwestorzy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych form budownictwa. W odstawkę idą grube mury, czy drewno, a i żelbet przegrywa przy największych konstrukcjach. Nasz krajobraz zaczynają wypełniać konstrukcje stalowe. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – ekonomia.

Największą przewagą konstrukcji stalowych jest cena, oraz czas realizacji inwestycji. Prosta budowa hal magazynów może się zakończyć już w przeciągu miesiąca. Jest to termin nie do osiągnięcia w przypadku budynków murowanych. Modułowość, ogrom dostępnych prefabrykantów, oraz mnogość dostępnych już gotowych rozwiązań sprawia, iż w znacznym stopniu odpadają koszty projektowe. Jest to również zaleta na dalszym etapie rozwoju, ponieważ modułowość zapewnia niemal dowolne szanse na rozbudowę i poszerzenie inwestycji.

Kolejnym istotnym aspektem jest łatwość i bezproblemowość ewentualnej sprzedaży. Hala wybudowana metodami tradycyjnymi jest niejako przywiązana do swojego gruntu. Jeżeli całość budowy nie spełnia oczekiwań nowego nabywcy – większość najpewniej musi zostać wyburzona, lub w sposób karkołomny dostosowywana do indywidualnych potrzeb. W przypadku konstrukcji metalowych całość można po prostu zdemontować i złożyć ponownie w nowym miejscu. Przy odpowiedniej współpracy nie ma również problemu ze zmianami, czy przebudową całości do sprecyzowananego zapotrzebowania.

Jednak sam wybór tej formy to jeszcze nie wszystko. Warto poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby znaleźć najlepszego wykonawcę. Firmy działające kompleksowo i mające na swoim koncie mnóstwo realizacji, pozwalają na znaczne obniżenie kosztów całości. Jest to możliwe dzięki dużemu doświadczeniu w realizacjach, dzięki czemu taka fabryka korzysta z własnego „know how” nabytego przez lata dostosowywania się do konkretnych potrzeb klientów. Nie bez powodu wiele firm mieści się w Krakowie, a konstrukcje stalowe Kraków to jeden z najchętniej wybieranych kierunków przy rozpoczęciu ważnej inwestycji.

Dodaj komentarz