Atrakcje na łotewskiej ziemi

Łotwa jest krajem nizinnym, gdzie można napotkać wiele wspaniałych zabytków oraz atrakcji. To piękne miejsce, gdzie wiele osób z powodzeniem odnalazłoby ciszę i spokój, której brakuje nam na co dzień. Jeżeli tylko ktoś ma okazję to koniecznie powinien wybrać się do tego kraju, który znajduje się całkiem niedaleko Polski. Dzieli nas tylko 650 km, które można pokonać w kilka godzin. Jeżeli szukamy kolejnego miejsca do odwiedzenia i zwiedzania, to warto wziąć pod uwagę Łotwę.

Weekendowy wyjazd

Planując wyjazd do Łotwy w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę Rygę, gdzie czeka nas nas niezapomniany i wspaniały Dom Kotów, czyli starą kamienicę, którą można dostrzec tylko wtedy, kiedy będziemy patrzeć wysoko ponad swoje głowy. Do innych zabytków znajdujących się na terenie tego miasta zaliczyć można Łotewskie Muzeum Etnograficzne, Muzeum Okupacji, Ryskie Muzeum Motoryzacji, Łotewskie Narodowe Muzeum Sztuki. Nie można zapomnieć o ryskiej starówce, która została w 1997 roku wpisana na listę Unesco. Oprócz tego w tym mieście można odwiedzić protestancką Katedrę w Rydze, katolicką Katedrę św. Jakuba, Centrāltirgus, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Piotra w Rydze, Pomnik Rolanda, Pomnik Wolności. W Rydze znaleźć można wiele wspaniałych zabytków, dlatego na to miasto warto poświęcić jeden weekend przynajmniej.

Park Narodowy Gauja

Wycieczki Łotwa powinny obejmować miasto o nazwie Sigulda leżąca na terenie Parku Narodowego Gauja. Jest to turystyczne miasto, gdzie uprawia się wiele sportów zimowych, jak chociażby bobsleje, narty. Ciekawostką jest fakt, że Polacy nie posiadają własnego toru bobslejowego do ćwiczeń. Dlatego tez aby móc szkolić się w tej dyscyplinie zawsze udają się do tego kraju, do tego miasta. W mieście tym znaleźć również można ruiny zamku, które w dawnych czasach wznieśli Krzyżacy. Zamek ten został nazwany Siegewald – Las Zwycięstwa. W czasach późniejszych nazwa ta została zmieniona na Segewald lub Segewold). Stąd też wzięła się nazwa obecna nazwa tego miasta. W pobliżu ruin tego zamku został postawiony Nowy Zamek, który można podziwiać i zwiedzać w obecnych czasach.

Dodaj komentarz